فرماندار زرند گفت: این فرمانداری سال گذشته در سمینار توسعه ایران و در ارزیابی شاخص‌ها جزو ده فرمانداری برتر کشور معرفی شد.

 

رضاکرمی

به گزارش صدای زرند به نقل از تسنیم،رضا کرمی در گفت‌وگو اظهارکرد: از جمله افتخارات این شهرستان در یک سال گذشته کسب رتبه‌های برتر استانی زرند در بخش شوراهای فرهنگ عمومی،شوراهای آموزش، کتابخانه‌ها و فنی وحرفه‌ای است.

وی افزود: درحوزه عمرانی و مسائل ترافیکی این شهرستان بعد از مدت‌ها پل بزرگ روگذر در این شهرستان احداث شد که به گزارش کارشناسان ترافیک، درصد بسیار بالایی از ترافیک شهری را تسهیل کرده است.

فرماندار زرند خاطرنشان کرد: احداث این پل که با حضور وزیرمسکن دولت دهم با اعتبار 6میلیارد تومان کلنگ زنی شد، درمدت هشت‌ماه به بهره برداری رسید.

کرمی با اشاره به طرح افزایش ذخیره آب‌های زیرزمینی این شهرستان با تعطیلی چاه‌های آب کشاورزی،گفت: تمامی 600حلقه چاه کشاورزی شهرستان زرند را با همکاری و همراهی کشاورزان به مدت 20روز تعطیل شد تا به تقویت ذخیره آب درسفره‌های آب زیرزمینی کمک شود.

وی به با اشاره به  برگزاری 30جلسه تخصصی ویژه توسعه کشاورزی شهرستان، افزود: به طور مثال در حوزه کشاورزی تعطیلی چاه‌های آب کشاورزی تبعات زیادی برای فرمانداری زرند داشت که خوشبختانه با موفقیت پشت سر گذاشته شد.

آلایندگی کارخانه کک و قطران زرند از حد تصور کمتر است

 فرماندار زرند با اشاره به وضعیت کارخانه کک و قطران زرند، اظهارکرد: مردم فشارهای زیادی برای اینکه اثبات کنند این کارخانه آلایندگی زیادی دارد به فرمانداری وارد کردند که جلسات مختلفی برگزار شد تا به آنها اثبات شود، آلایندگی کارخانه کک و قطران زرند ازحد تصور کمتر است.

کرمی خاطرنشان‌کرد: این کارخانه که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زرند کار می‌کند، تاکنون بیش از 95درصد مراحل اجرایی‌ آن را به پایان رسانده و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

90درصد پرسنل کارخانه ککسازی بومی زرند هستند

وی  تصریح کرد: یکی از اقدامات بسیار خوب مدیران این کارخانه که زیر نظر مجموعه هلدینگ خاورمیانه فعالیت می‌کند، استخدام 90درصد از پرسنل کارخانه از میان بومی‌های شهرستان زرند است.

فرماندار زرند با تأکید بر هزینه یک میلیارد یورویی احداث این کارخانه، گفت: باوجود مشکلات کم‌آبی در این شهرستان و دیگر مسائل اقتصادی این کارخانه در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد و از ثمرات آن مردم برخوردار می‌شوند.

حجم بالای آسیب‌های اجتماعی نیاز به کار فرهنگی زیاد دارد

کرمی به کاهش اعتبارات دولتی در دوسال گذشته اشاره کرد و افزود: یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های کاری در فرمانداری زرند بر کارهای فرهنگی بود زیرا  نیاز به کار در این حوزه به سبب حجم بالای آسیب‌های اجتماعی ناشی از تهاجم فرهنگی الزامی بود.

وی راه اندازی شبکه دیجیتال این شهرستان قبل از دیگر شهرستان‌های استان را یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای برخورد با تهاجم فرهنگی دانست و گفت: باتوجه به سابقه دینی این شهرستان سعی شده در مناسبت‌های مختلف نسبت به تغییر حال وهوای جوانان اقدام شود.

زرند رکورد مشارکت مردمی در انتخابات را دارد

فرماندار زرند بیان‌کرد: یکی از بزرگ‌ترین اقداماتی که در دوسال گذشته و قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در زرند انجام شده، ایجاد فضای اعتدال و وحدت بین مردم بوده است و نتیجه این آرامش مشارکت 84 درصدی مردم در انتخابات مجلس و97درصدی در انتخابات ریاست جمهوری بود که در تاریخ کشورمان بعد ازانتخابات سال 58 بی‌نظیر بوده است.

کرمی با اشاره به سبقه فرهنگی ومذهبی مردم زرند، بیان کرد: در تمام این افتخارات فرمانداری زرند تنها وظیفه خدمت‌رسانی به مردم را برعهده داشته است.

راه اندازی پلیس نامحسوس شهرستان زرند

وی لزوم توجه به حل مشکلات ترافیکی شهرستان و فرهنگ‌سازی درحوزه مقررات راهنمایی و رانندگی، اظهارکرد: نخستین پلیس نامحسوس در این شهرستان با استفاده از خودروهای پلاک شخصی برای کاهش آمار تصادفات راه اندازی شده است.

فرماندار زرند خاطرنشان‌کرد: امروز از طریق پیامکی که به من رسید متوجه شدم فردا آئین معارفه فرماندار جدید زرند است و قبل از این نیز به استاندار کرمان گفته بودم با هرگونه تغییری از سوی مدیریت اجرایی استان موافق هستم.

انتهای پیام/