اولین جشنواره وب­نویسی زرند که به منظور گرامیداشت دهه مبارک فجر و به منظور معرفی وب­سایت­ها و وبلاگ­هایی که به نوعی با شهرستان زرند ارتباط داشتند، توسط سایت خبری تحلیلی صدای زرند و با همکاری دفتر نماینده مردم زرند و کوهبنان، اداره ارشاد اسلامی شهرستان زرند و شرکت فنی و مهندسی زرنت زرند برگزار شد.

به گزارش “صدای زرند“، شروع این جشنواره و فراخوان اولیه آن 22 دی­ماه سال جاری بود و همزمان فراخوان این جشنواره در سایت صدای زرند قرار داده شد و به بیش از 50 وب­سایت و وبلاگ که به نوعی با شهرستان زرند ارتباط داشتند پیام دعوت جهت شرکت در این جشنواره ارسال شد.

زمانی، مسئول برگزاری این جشنواره در این­باره می­گوید: از شروط اصلی وب­هایی که در این جشنواره شرکت داده شده­­اند این بود که یا مدیریت وب توسط فردی انجام شود که به نوعی با شهرستان زرند در ارتباط است یا موضوعات ارائه شده در آن وب مربوط به شهرستان زرند باشد.

وی ضمن تشکر از تمامی وب­هایی که در این جشنواره شرکت نمودند، بیان داشت: در ابتدا 36 وب برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کردند که 8 عدد از این وب­ها به دلیل اینکه در هنگام ثبت نام مشخصات حقیقی خود را ارائه نکرده بودند از بین وب­های شرکت کننده حذف شدند و وارد مرحله داوری نشدند.

مسئول برگزاری اولین جشنواره وب­نویسی زرند گفت: داوری 27 وب شرکت داده شده در این جشنواره توسط شرکت مهندسی تحلیل­گران نرم­افزاری آلا انجام شد. سه نفر که در زمینه وب­نویسی تخصص کافی را داشتند توسط این شرکت جهت داوری وب­ها جشنواره انتخاب و این افراد با در نظر داشتن شاخص­های متعددی که به تفصیل در فراخوان این جشنواره آورده شده است این وب­ها را داوری کردند. پارامترهایی مانند مشخصات گرافیکی، محتوایی و فنی از جمله شاخص­هایی است که در داوری وب­ها این جشنواره مورد نظر قرار گرفته است.

وی گفت: نتایج داوری که توسط شرکت مهندسی آلا به ما ارائه شد نشان داد که سایت خبری تحلیلی صبح زرند با کسب 85 امتیاز از 100 توانست رتبه نخست را در بین وب­های شرکت­کننده در این جشنواره کسب نماید و مجله تفریحی و خبری بوتیا پاتوق و وبلاگ محمدرسول جعفری (نریمان رها) نیز با کسب 84 و 61 امتیاز توانستند به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار گیرند.

ده وب برتر شرکت­کننده در این جشنواره به ترتیب و با توجه به امتیاز آن­ها در جدول زیر آورده شده است.

زمانی گفت: با هماهنگی که با جناب آقای محمدی­نژاد، رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان زرند انجام گرفته است انشاالله تا پایان بهمن ماه مراسم اختتامیه این جشنواره برای قدردانی از وب­های شرکت­کننده در این جشنواره در سالن اداره ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

وی گفت: طبق صحبت­هایی که با آقای محمدی­نژاد داشته­ام قرار است مراسم اختتامیه با شکوه خاصی برگزار شود. در این مراسم از 10 وب برتر جشنواره و نیز کم سن­ترین وب­نویس شرکت­کننده در این جشنواره با اهداء لوح و جوایز تقدیر به عمل خواهد آمد.

جوائز در نظر گرفته شده در این جشنواره به صورت زیر می­باشد:

نفر اول: لوح تقدیر و کارت هدیه به ارزش 750.000 ریال + شش ماه اشتراک رایگان 512 از شرکت فنی مهندسی زرنت

نفر دوم: لوح تقدیر و کارت هدیه به ارزش 500.000 ریال + سه ماه اشتراک رایگان 512 از شرکت فنی مهندسی زرنت

نفر سوم: لوح تقدیر و کارت هدیه به ارزش 250.000 ریال + یک ماه اشتراک رایگان 512 از شرکت فنی مهندسی زرنت

نفر چهارم تا دهم: لوح تقدیر و کارت هدیه به ارزش 150.000 ریال

Davari