مراسم یاد و خاطره شهدای منطقه جرجافک برگزار شد

به گزارش صدای زرند به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران زرند ،در روزپنجشنبه ساعت 15 عصرطی مراسم ویژهای با حضور جمع کثیری از خانواده های معظم شهداء و ایثارگران درمحل گلزار شهداء منطقه جرجافک زرند یادو خاطره شهیدان8 سال دفاع مقدس گرامی داشته شد.

این مراسم که  با حضورحاج آقاعرب نژاد معاون محترم پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان  ، ابراهیمی معاون فرهنگی  وامور اجتماعی بنیاد شهیدزرندو همکاران و اعضای شورای اسلامی روستا حضور داشتند.

سردار عرب نژاد در مراسم میهمانی لاله ها وتجلیل از خانواده معزز شهدای روستای جرجافک ضمن بیان خاطرات شهداء گفت : امنیت و آسایش کشور مرهون ایثار و از خود گذشتگی و جان فشانی این شهداء است که با نثار خون پاک خویش درخت اسلام را آبیاری نموده و عزت و اقتدار کشور را تضمین نموده اند .

در ادامه مراسم نادر عظیمی نایب رئیس شورای اسلامی روستای جرجافک تصریح کرد : شهدای عزیز ایران اسلامی جاودانگان تاریخ ما و ستارگان اسلام اند، هر چیزی با گذشت زمان، کمرنگ و بی اثر می شود و شهداء همچون سالار شهیدان حضرت ابا عبدا… الحسین  روز به روز در چشم اهل دل و در متن تاریخ ما، برجسته تر و درخشان تر می گردند. رحمت خدا بر آنان و درود و دعای بندگان صالح خدا نثار تربت آنان باد.

مراسم یاد و خاطره شهدای منطقه جرجافک برگزار شد

پس از تلاوت آیاتی چنداز کلام مجید حاج آقاعرب نژاد طی سخنانی با تبریک طلیعه سی وششمین بهار پیروزی انقلاب  شکوهمنداسلامی از جانفشانی ها وایثارگری شهدای دوران 8 سال دفاع مقدس  تجلیل نمودند.

وی ضمن قدردانی از جانبازان دفاع مقدس و رشادتهای آنان  گفت : جانبازان عزیز که سلامت خود را فدا کرده اند و آزادگان سربلند که سالیانی از زندگی  خود را مایه گذاشته اند، در صفوف مقدم این جایگاه ارزشی، و پشت سر شهیدان والامقام ما قرار دارند.

ایشان با بیان چندین خاطره از شهداء پاس داشت وزنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء را به منزله تجلیل از فداکاری و ایثارگری های  شهدای گرانقدر دانست  وهدف از برگزاری یادواره های شهداء را آشنایی نسل سوم جامعه امروز بافرهنگ جهادوشهادت بیان نمودند.

مراسم یاد و خاطره شهدای منطقه جرجافک برگزار شد

نایب رئیس شورای اسلامی روستای جرجافک در خاتمه مراسم گفت : مردم روستای جرجافک با داشتن بیش از یکصد ایثارگر ، ۲ نفر آزاده و با تقدیم ۱۸ شهید والامقام به انقلاب همواره در همه صحنه های انقلاب تحت رهبری پیامبر گونه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مد ظلله العالی در راه اعتلای نظام مقدس اسلامی با بصیرت و بینش صحیح  تحت لوای ولایت آماده ودر صحنه می باشد .

در پایان ضمن نثار گل بروی قبور مطهر شهداء و قرائت فاتحه بااهداء لوح سپاس و کارت هدیه بانکی از صبرو بردباری خانواده های شهداء ایثارگران تکریم وتجلیل لازم بعمل آمد.

نادر عظیمی ضمن اعلام برخی از برنامه های در دست اجرای  و محرومیت های موجود در سطح روستای جرجافک گفت : پس از گذشت ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و سپری شدن  مدت  ۲۵ سال از دوران دفاع مقدس عکس مطهر این شهداء در سطح روستا نصب نگردیده ولی خوشبختانه با همت و تلاش بنیاد شهید مقرر گردید نسبت به طراحی و چاپ عکس این عزیزان اقدام گردد . اما در این ارتباط با ساخت و نصب پایه عکس شهدای گرانقدر  روستای جرجافک بدلیل عدم نقدینگی و بودجه با مشکل مواجه هستیم لذا در این راستا دست یاری به سوی خیرین محترم را داریم امید است با مساعدت های بی دریغ خود ما را در این امر خداپسندانه یاری فرمایند .  

انتهای پیام/