مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان گفت: در حال حاضر ۱۲۲ باب کتابخانه عمومی با زیربنای ۶۵ هزارمترمربع در سطح استان کرمان وجود دارد که به ازای هر۱۰۰ نفر باسواد در استان بیش از دو مترمربع فضای کتابخانه‌ای وجود دارد.

کتابخانه

به گزارش صدای زرند به نقل از تسنیم، محمدجواد حسین‌زاده ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان زرند، با اشاره به اینکه  یکی از ظرفیت‌های قابل توجه استان حضور خیران کتابخانه‌ساز است،اظهار کرد: از مجموع کتابخانه‌های عمومی استان تعداد 23 باب از آنها توسط خیران کتابخانه‌ساز احداث شده است  و از این حیث استان کرمان یکی از استان‌های پیشرو در زمینه ساخت کتابخانه از سوی خیران است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، افزود: از ابتدای امسال بیش از سه میلیون و 200 هزار نفر به کتابخانه‌های عمومی استان کرمان مراجعه کرده‌اند،که در مقایسه با مورد مشابه سال پیش رشد قابل توجهی داشته است.

حسین‌زاده با اشاره به رشد میزان امانت کتاب،گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون و 400 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی  استان کرمان موجود است و اعضاء کتابخانه‌های عمومی از ابتدای امسال بیش از دو میلیون جلد کتاب به امانت گرفته‌اند.

وی با اشاره به فعالیت انجمن کتابخانه‌های عمومی  و کمیته‌های نهضت مطالعه مفید،خاطرنشان‌کرد:در حال حاضر 60 انجمن و 24 کمیته نهضت مطالعه مفید در سطح استان فعال‌ هستند و قریب به هزار نفر از اهل کتاب و علم در انجمن‌ها و کمیته‌ها به توسعه و فعالیت‌های کتابخانه‌ها کمک می‌کنند.

انتهای پیام/