هر چه زودتر باید مشکل مسکن برای بی‌خانمان‌ها و فقرای ایران حل گردد؛ و برای هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق برای فقرا و بی‌بضاعت‌ها باید مجانی گردد.

به گزارش “صدای زرند” به نقل از جماران، امام خمینی ۱۱ اسفند ۱۳۵۷ در دیدار با خبرنگار روزنامه اطلاعات در مورد مشکل مسکن مردم می‌فرمایند: هر چه زود‌تر باید مشکل مسکن برای بی‌خانمان‌ها و فقرای ایران حل گردد؛ و برای هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق برای فقرا و بی‌بضاعت‌ها باید مجانی گردد.

[بسم الله الرحمن الرحیم‌]

هر چه زود‌تر باید مشکل مسکن برای بی‌خانمان‌ها و فقرای ایران حل گردد؛ و برای هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق برای فقرا و بی‌بضاعت‌ها باید مجانی گردد.

به نظر من بیشتر انقلابیون واقعی؛ یعنی آن‌ها که نیروی عظیم و کوبنده این انقلاب بودند، مردم غیرمرفه بودند؛ کسانی که بیشترین کشته‌ها را دادند و با نیروی ایمان واقعی و اعتقاد راسخ؛ باعث پیروزی انقلاب شدند‌‌ همان کسانی بودند که به هیچ وجه اشرافی و مرفه نبودند و از طبقه پابرهنه بودند.

من دستور دادم که اموال شاه، چه آن‌ها که در داخل ایران است و چه آن‌ها که در خارج پس از مصادره؛ فقط و فقط بین بی‌بضاعت‌ها و مستمندان تقسیم شود، و این پول‌ها را صرف خانه‌سازی و دیگر وسایل رفاهی این مردم بکنیم.

(صحیفه امام، ج۶، ص ۲۹۷)