موسم سبز بهار کم کم در کوچه و خیابان های شهر وزیدن کرده است و تنها دو روز به 15 اسفند روز درختکاری مانده است و مهندس جعفری، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرستان زرند، از شروع گلکاری و درختکاری در سطح شهر زرند خبر می دهد.

به گزارش “صدای زرند“، به نقل از روابط عمومی شهرداری زرند، مهندس جعفری، مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز، از شروع گلکاری و درخت کاری در سطح شهر خبر داد و افزود: علیرغم اینکه بارندگی و سرمای زمستان امسال، موجب سرمازدگی درختان و تاخیر در شروع عملیات گل کاری و نهال کاری پارک ها و میادین سطح شهر گردید، بلافاصله پس از مساعد شدن هوا اقدامات لازم آغاز گردیده است.

WWW.SedayeZarand.IR002

وی تصریح کرد: در مجتمع تولید گل وگیاهان زینتی سازمان، اقلام ذیل تکثیر و بتدریج در مکان های مربوطه کاشت خواهند شد.

بنفشه ۱۰۰۰ صندوق – شب بو ۴۰۰۰ صندوق – مینا چمنی ۱۰۰ صندوق – قرنفل ۵۰۰ صندوق – جعفری ۱۰۰۰ صندوق.

جعفری گفت: به منظور جبران کمبود نهال، ۳۵۰۰صندوق نهال بنفشه خریداری و در حال کاشت در میادین و بوستان های سطح شهر می باشد.

WWW.SedayeZarand.IR001

WWW.SedayeZarand.IR003

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز اظهارداشت: با تلاش همکاران خدوم سازمان در زمینه تولید و تکثیر نهال درختان غیر مثمر از 9گونه مناسب کاشت در منطقه شامل اقاقیا، کاج، سرو شیراز، سرو خمره ای، سرو نقره ای، ارغوان، عَرعَر، زیتون تلخ، زبان گنجشک نه تنها خود کفا شده ایم بلکه آماده فروش نهال به متقاضیان خواهیم بود.