A.A.Valayatiولایتی گفت: هدف اصلی مذاکرات ما با 1+5 از بین بردن تحریم‌ها علیه ایران و برخورداری از حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای است، بنابراین بدون برداشته شدن مانع تحریم‌ها که روابط اقتصادی ما با کشورهای دیگر جهان را دچار مشکل می‌کند، مذاکرات بی‌نتیجه است

به گزارش “صدای زرند” رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: هدف اصلی مذاکرات ما با 1+5 از بین بردن تحریم‌ها علیه ایران و برخورداری از حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای است.

علی‌اکبر ولایتی روز دوشنبه در حاشیه نشستی درباره روابط ایران و عراق در جمع خبرنگاران درباره موانع روابط اتحادیه اروپا و ایران گفت: تا آنجایی که به ایران مربوط است از نظر من هیچ مانعی بر سر راه ارتباط ما و اتحادیه اروپا وجود ندارد.

او گفت: پس از انقلاب ما بارها گفته‌ایم مانعی بر سر ارتباط ایران با کشورهای جهان به جز برخی کشورها و مناطق دنیا هم‌چون رژیم اسرائیل وجود ندارد و تا آن‌جا که به آمریکا مربوط می‌شود هنوز سیاست‌های خارجی ما پیرو خط مشی‌ای است که امام خمینی (ره) آن را بنیان گذاشته است و آیت‌الله خامنه‌ای نیز این راه را ادامه دادند و سیاست‌ خارجی امروز ما هم بر همان بنا نهاده شده است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با مذاکرات ایران و 1+5 و این‌که ایران انتظار دارد تمام تحریم‌ها برداشته شود اما خواسته غرب دقیقا مشخص نیست؟ گفت: هدف اصلی مذاکرات ما با 1+5 از بین بردن تحریم‌ها علیه ایران و برخورداری از حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای است، بنابراین بدون برداشته شدن مانع تحریم‌ها که روابط اقتصادی ما با کشورهای دیگر جهان را دچار مشکل می‌کند، مذاکرات بی‌نتیجه است.

او گفت: مذاکرات باید در جهت نفع دو طرف صورت گیرد. ایران نیز در چارچوب تعریف شده از سوی مقام معظم رهبری باقی می‌ماند. ما از یک سو استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را حق خود می‌دانیم و از سوی دیگر خواستار برداشته شدن تحریم‌ها هستیم.

*ایسنا