سخنگوی دولت با بیان اینکه می‌دانیم در عرصه بین‌المللی یاری نداریم که با ما رفاقت کند، گفت: در اقتصاد مقاومتی به ظرفیت‌های درونی فکر و از تمام منابع انسانی برای تحقق این سیاست بهره‌مند می‌شویم.

به گزارش “صدای زرند“، محمدباقر نوبخت پیش از ظهر جمعه در حاشیه در اولین جلسه ستاد همایش تجلیل از مفاخر و مشاهیر گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور خود در مراسم تجلیل از مفاخر و مشاهیر گیلان اظهار کرد: برای یک هدف ملی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه خودباختگی فرهنگی موجب عقب‌ماندگی ملت‌ها می‌شود، تصریح کرد: تلاش بر این است در مرزهای سیاسی رفاقت‌ها شکل گیرد تا در فراملی از آن برای پیشرفت در رقابت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

سخنگوی دولت همگرایی منطقه‌ای کشورها برای رقابت‌های جهانی را مهم دانست و گفت: منافع ملی درون‌مایه هر کشوری را شکل می‌دهد.

وی با اشاره به سیاست اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در اقتصاد مقاومتی به ظرفیت‌های درونی فکر می‌کنیم.

این مقام مسئول با تصریح بر اینکه می‌دانیم در عرصه بین‌المللی هیچ یاری نداریم که با ما رفاقت کند، خاطرنشان کرد: ‌امروز باید به ظرفیت‌های داخلی توجه داشته باشیم.

نوبخت خاطرنشان کرد: در نخستین بندهای سیاست اقتصاد مقاومتی بهره‌مندی از تمام منابع انسانی مورد توجه است.

سخنگوی دولت یادآور شد: در نکته‌سنجی توجه به ظرفیت‌های درونی جلسه هم‌اندیشی تشکیل شده است اما کافی نیست.

وی توسعه‌یافتگی ایران در چشم‌انداز 20 ساله را بسیار مهم دانست و متذکر شد: متعصبانه از این موضوع دفاع می‌کنیم.

نوبخت رویکردهای دولت روحانی را امیدبخش خواند و خاطرنشان کرد: اگر کسی در جایگاه منتقد وارد شود باید از وی استقبال کرد.

سخنگوی دولت در شناسایی افراد نخبه تصریح کرد: برای گزینش چهره سیاسی نباید عینک سیاسی زد و نیروهای برجسته باید شناسایی شوند و مورد استفاده قرار گیرند.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان