مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری از مشخص شدن اسامی برترین‌های نهایی نخستین جشنواره وبلاگ‌نویسان حج خبر داد و افزود: از میان 20 وبلاگ برگزیده، ده وبلاگ برتر به انتخاب کاربران اینترنتی به عنوان برترین‌های نهایی معرفی شدند.

به گزارش “صدای زرند“، حجت‌الاسلام روزبه برکت‌رضایی، به روز بودن وبلاگ، مرتبط بودن نوشته‌ها با حج و زیارت، ظاهر و زیبایی وبلاگ را از جمله معیارهای ارزیابی نخستین جشنواره وبلاگ‌نویسی حج عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس این معیارها، 20 وبلاگ از بین 1500 وبلاگ شرکت کننده در جشنواره انتخاب شدند و انتخاب 10 وبلاگ برتر به رأی گذاشته شد که کاربران اینترنتی تا روزگذشته نظرات خود را اعلام کردند.

برکت‌رضایی از تقسیم وبلاگ‌ها به دو بخش وبلاگ‌های فرهنگی و وبلاگ‌های اجرایی خبر داد و افزود: 5 وبلاگ در بخش فرهنگی و 5 وبلاگ در بخش اجرایی حائز آرای بیشتر از سوی کاربران شدند که وبلاگ‌های فرهنگی شامل روحانیان کاروان‌ها، مداحان، بانوان معینه، زائران و دانشجویان، و مسئولان فرهنگی است و وبلاگ‌های مدیران کاروان‌های حج تمتع و عمره مفرده، مدیران آژانس‌های مسافرتی، مدیران ثابت هتل‌ها، عوامل اجرایی مانند آشپزخانه‌ها، و همچنین پزشکان، در بخش وبلاگ‌های اجرایی قرار گرفته‌اند.

وی گفت: کاربران اینترنتی در بخش اجرایی

محمدحسن مهرپرور از اصفهان را با وبلاگ (khademinesf . blogfa . com) نفر اول،
اکبر فیضی از تهران را با وبلاگ (feizazzahra . blogfa . com) نفر دوم،
حسین حسین پور از خراسان رضوی را با وبلاگ haj19014 . ir نفر سوم،
احمد فیاض بخش از تهران را با وبلاگ afayaz . blogfa . com نفر چهارم،
و محمدحسین آرام فر از ارومیه را با وبلاگ aramfarhaj . blogfa . com به عنوان نفر پنجم.

انتخاب کردند.

برکت‌رضایی تصریح کرد: در بخش فرهنگی

سید مجتبی چهل اخترانی از قم با وبلاگ bazaeran . blogfa . com به عنوان نفر اول،
عبدالرحمن موحدنیا از زرند کرمان با وبلاگ movahdnia . blogfa . com به عنوان نفر دوم،
مجتبی رضایی از شیراز با وبلاگ hojaj . blogfa . com نفر سوم،
خانم مهدیه مظفری زائر از تهران با وبلاگ manare . blogsky . com نفر چهارم،
و سیده نفیسه فرساد از قم با وبلاگ holv . blogfa . com به عنوان نفر پنجم.

انتخاب شدند.

وی از تمام وبلاگ‌نویسانی که با ذوق و انگیزه معنوی و روحانی و به نیت خدمت به ضیوف الرحمن، خاطرات، نوشته‌های آموزشی و دیگر مطالب را در وبلاگ خود منتشر کردند تشکر کرد و گفت: صمیمانه از همه وبلاگ‌نویسان انتظار داریم فعالیت های مجازی خود را با عمق و گستردگی بیشتر ادامه دهند. خادمان شما در پایگاه حج نیز مقدمات برگزاری دومین جشنواره وبلاگ نویسان را از هم اکنون آماده خواهند کرد.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی حج در ادامه خاطرنشان کرد: دبیرخانه جشنواره وبلاگ‌نویسی حج در طول سال هم فعال خواهد بود و وبلاگ‌های برتر را در فواصل زمانی مختلف معرفی کرده و گزارشی از این وبلاگ‌ها در پایگاه حج و سایر رسانه‌ها منتشر می کند.

برکت‌رضایی ابراز امیدواری کرد دومین جشنواره وبلاگ‌نویسان حج که در سال 93 برگزار می شود در بخش‌ها و زیر موضوعات مختلف برگزار شده و وبلاگ‌نویسان هم با جدیت و تلاش بیشتر در آن شرکت کنند.

وی در پایان افزود: براساس درخواست متعدد علاقه‌مندان مبنی بر برگزاری جشنواره وبلاگ‌نویسی حج هر شش ماه یکبار، دبیرخانه جشنواره در حال بررسی این موضوع است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری شبستان